W poprzednim artykule opowiadaliśmy o projektach do budżetu partycypacyjnego, które złożyli seniorzy ze Śródmieścia. Dziś czas na projekty z Woli. Powstało ich aż sześć!

Defibrylatory zewnętrzne w miejscach publicznych na Woli – popieramy całym sercem.

 • Obszar: Wola, Rejon Północno-Wschodni
 • Krótki opis projektu:

Jeśli oddasz swój głos na ten projekt, wspierasz zakup 4 ogólnodostępnych defibrylatorów, ratujących życie ludzkie oraz cykl szkoleń pierwszej pomocy. Defibrylator to sprzęt, którego może użyć każdy – dzięki prostej instrukcji głosowej, umożliwia szybką pomoc do czasu przybycia ratowników medycznych.

Jadłodzielnia Plus na Smoczej

 • Obszar: Wola, Rejon Północno Wschodni
 • Krótki opis projektu:

Jadłodzielnia Plus to miejsce, w którym każdy może podzielić się lub poczęstować jedzeniem, ubraniami, zabawkami dla dzieci, książką i czasopismem. Jej celem jest zapobieganie marnowaniu jedzenia oraz danie drugiego życia przedmiotom, które nadal są w dobrym stanie. Każdy może przynieść tu produkty lub bezpłatnie poczęstować się nimi.

Tablice i Tabliczki trochę multimedialne

 • Obszar: Wola, Rejon Północno Wschodni
 • Krótki opis projektu:

Projekt zakłada postawienie 5 tablic informacyjnych z opcją ankietowania i przesyłania wnyków ankiet. Dodatkowo projekt zakłada umieszczenie 40 małych tablic na altanach śmietnikowych o formacie A3. Na połowie powierzchni tablic znajdowałaby się informacja o sposobie segregowania odpadów. Druga połowa byłaby przeznaczona na ogłoszenia mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz urzędu.

Ławeczka „przycupka” w drodze do sklepu, przychodni

 • Obszar: Wola, Rejon Północno Wschodni
 • Krótki opis projektu:

Trudno zaprzeczyć, że na Woli mieszka wiele osób starszych, niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi. Muszą one wyjść do miasta po zakupy, do przychodni, na pocztę itp. Z myślą o nich chcielibyśmy ustawić ławeczki, na których mogliby na chwile przysiąść, odpocząć, przepakować sprawunki czy przewinąć dziecko. Nie zapomnieliśmy też o młodych ludziach. Dla nich ustawimy trzy ławki solarne (ze złączem USB), gdzie będzie można naładować telefon.

Potańcówki plenerowe na Woli

 • Obszar: Wola, Rejon Północno Wschodni
 • Krótki opis projektu:

W ramach projektu planujemy zorganizować potańcówki na świeżym powietrzu. Pory spotkań tanecznych będą stałe. Wybudujemy parkiet do tańczenia, zatrudnimy DJ-a, kupimy wzmacniacz, dzięki któremu muzyka będzie lepiej słyszalna. Potencjalny problem złej pogody planujemy rozwiązać poprzez wynajęcie pomieszczenia zadaszonego lub postawienie zadaszenia składanego nad parkietem.

Żeby nie zardzewieć… zajęcia ruchowe dla seniorów

 • Obszar: Wola, Rejon Północno Wschodni
 • Krótki opis projektu:

Projekt zakłada organizacje 6-miesięcznych, bezpłatnych zajęć ruchowych dla grupy 20-30 osób 60+. Zajęcia będą się odbywać w stałych terminach raz w tygodniu. Stały plan zajęć wzmocni motywację. Ćwiczenia poprawiają ruchliwość stawów, siłę mięśni i zapewniają lepsze funkcjonowanie układu oddechowego, nerwowego i krążenia. Zajęcia będą dostosowane do możliwości uczestników.